O projektu ACTIVUCITEL.CZ

Cíle projektu

  1. Poskytnout základním a středním školám ČR ucelenou databázi a úložiště digitálních výukových materiálů vzniklých v rámci krajských či multiregionálních projektů OPVK 1.1. a v rámci individuálních školních projektu OPVK 1.4 a 1.5 („EU peníze do škol“) na bázi interaktivní výukové platformy PROMETHEAN. Propojit tyto projekty jednotným vyhledávacím rozhraním tak, aby bylo možno co nejrychleji a nejsnadněji vyhledat výukový materiál z libovolného předmětu či ročníku ZŠ či SŠ.
  2. Poskytnout základním a středním školám v oblasti působnosti jednotlivých regionálních ActivPartnerů zapojených do projektu komplexní řešení pro zavádění a rozvoj interaktivních výukových metod v rámci individuálních školních projektů OPVK 1.4 a 1.5 („EU peníze do škol“) - webové rozhraní pro realizaci školících programů, programů odborné metodické podpory, pro oponenturu vytvořených výstupů (neveřejná část webu), veřejně přístupné úložiště vytvořených výstupů (veřejná část webu - sekce "Výukové zdroje").
  3. Poskytnout všem zájemcům z řad pedagogické veřejnosti ucelený soubor pravidelně aktualizovaných informací z oboru interaktivní výuky na bázi výukové platformy PROMETHEAN a přispět tím tak k dalšímu rozvoji a rozšíření interaktivních výukových metod na ZŠ a SŠ ČR. Veškeré informace a výukové zdroje zveřejněné na webu www.activucitel.cz jsou k dispozici zdarma, jejich další zveřejnění a komerční využití třetími stranami je zakázáno!

Komu je projekt určen

  1. Projekt je primárně určen základním a středním školám v oblasti působení jednotlivých ActivPartnerů zapojených do projektu : T-E-V Pardubice s.r.o. - kraje Pardubický, Královéhradecký, Vysočina, okres Mladá Boleslav. Jan Míka Český Krumlov - kraj Jihočeský. Sekundárně pak všem školám v celé ČR, případně na Slovensku.
  2. Výukové materiály a další informace na webu www.activucitel.cz může stahovat a využívat kdokoliv, především jsou určeny školám používajícím výukovou platformu PROMETHEAN (výukový SW ActivInspire či ActivStudio). Po provedení konverze do formátu SW SmartNotebook lze těchto materiálů využít i pro výuku pomocí interaktivních tabulí SmartBoard.

Autor projektu

  1. Provozovatelem a vlastníkem webu www.activucitel.cz a realizátorem partnerského programu TEV ActivUčitel je firma T-E-V Pardubice s.r.o., regionální autorizovaný PROMETHEAN ActivPartner – odkaz na sekci „kontakty“